Sale!

Royal Jelly капсули 1+1 ГРАТИС

(1 customer review)

680.00ден 340.00ден

Матичниот млеч ја подобрува отпорноста на телото, менталните и физичките способности и го регулира метаболизмот.

 

Шифра: 1423970 Категории: , ,

Пакувањето содржи 200 капсули.

Возрасни: 1-2 капсули на ден
Деца постари од 6 години: 1 капсула на ден.

Капсулите РОЈАЛ ELLЕЛИ 200 ги содржат следниве ексципиенси: масло од соја, хидрогенизирано масло од соја (I) и (II), пчелин восок, лецитин од соја 45% и етил ванилин.

Состав на желатинска капсула: желатин, андризорб 85/70, глицерол, FD&C жолт бр. 6 (E110), косинил црвен 70% (E124) и титаниум диоксид (E171).

Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.Додатоците во исхраната не се замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нема студии за безбедноста на матичниот млеч за време на бременост и доење, поради што не се препорачува употреба на капсули ROYAL JELLY за време на бременост и доење.

Предупредувања и мерки на претпазливост

Матичен млеч кај некои луѓе може да предизвика алергиска реакција. Не користете го овој диететски производ ако сте алергични (преосетливи) на мед, производи од мед или на некои од ексципиенсите во неговиот состав. Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар или фармацевт пред да го земат.

Производител

1 review for Royal Jelly капсули 1+1 ГРАТИС

  1. Марина

    Дар од природата

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *