Rhodiola капсули

1,430.00ден

Rhodiola (Rhodiola rosea) е спрецифична за артичките и алпските региони на Европа, Азија и Америка и долго време се употребувала од многу култури, вклучувајќи ги и Античките Грци. Rhodiola генерално е позната како “адаптоген”, израз кој се однесува на секој причинител кој поседува способност да го поддржи природниот капацитетот на организмот да се прилагоди на менливите услови на живот. NOW Rhodiola е стандардизиран екстракт на 3% вкупно rosavins и мин. 1% salidrosides.

  • Адаптогена билка
  • 3% стандардизиран екстракт
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

500 mg / 60 капсули

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-2 пати дневно, на празен стомак.

Други додатоци: целулоза (капсула), целулоза прав, силика и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Rhodiola капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *