Resolife капсули

1,550.00ден

Resolife капсулите содржат ресвератрол, природна хранлива состојка која се наоѓа во темните бобинки и грозјето односно  црвеното вино. Resolife капсулите ги комбинираат бенефитите од високо квалитетни екстракти од Giant knotweed и од грозје, кои што се богати со полифеноли, и обезбедуваат транс-форма на ресвератрол која има важни биолошки карактеристики.

Дозирање

Возрасни и деца над 12 години една  до две капсули во текот на денот, по можност со храна. Препорачаната дневна доза да не се зголемува освен по препорака на квалификувано лице.

Внимание: Ве молиме побарајте професионален совет пред да го употребите овој додаток, ако се обидувате да забремените,  сте бремени, доите или користите некои препишани лекови.

Состав: Giant Knotweed Extract 500mg, Which Provides Trans­Resveratrol 250mg, Red Grape Extract** [** standardised to min 30% polyphenols] 15mg.

** Не содржрат  квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои и ароми

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Resolife капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *