Sale!

Natura Therapy Reishi extract капсули 2+1

1,485.00ден 995.00ден

Препаратот е неменет за сите кои имаат потреба од регулација на имунитетот, лица со слаб имунитет подложни на настинки и болести на дишните или уринарните патишта, лица со автоимуни болести, кај лица со анкциозност, депресија, недостаток на енергија, слаба меморија и когнитивна функција, лица со тумори и малигни болести, нарушена функција на ендокриниот систем и заболувања на повеќе органи.

Шифра: 980872 Категории: , ,

Екстрактот од Реиши e додаток на исхраната кој содржи 500 мг чист екстракт од медицинската печурка Реиши (Ganoderma Lucidum), која има долга традиција и научно докажано адаптогено дејство во регулација на метаболизмот и здравјето.

Редовната употреба на Екстрактот од Реиши обезбедува:
• бета глукан, терпеноиди (тритерпени) и други уникатни биоактивни молекули за добар имунитет, многу енергија и добра продуктивност на организмот, за намалување на стресот, одржување на здравјето и долговечноста;
• пептидогликани кои во научните истражувања покажуваат силни анти-микробни и антивирални својства, какои и селен, германиум и други важни минерали и елементи во траги кои се важни за оптимална регулација на метаболизмот и здравјето.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Natura Therapy Reishi extract капсули 2+1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *