Qyra колагенски ампули

2,340.00ден

Производ на Гелита – Германија, светски лидер во производството на биоактивни колагенски пептиди – Verisol. Тие го стимулираат фибробластите во кожата да создадат нов колаген, протеогликани и биотин. Медицинското делување на Верисолот во процесот на цикатризацијата, т.е. зараснување на рани во хирургијата, лечењето на акни и разни дерматолошки состојби е потврдено од голем број еминентни фармацевстски институции. Производот е направен по највисоки германски стандарди и не содржи алергени, глутен и лактоза.

Шифра: 1422051 Категории: ,
Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Qyra колагенски ампули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *