fbpx

Psylliox Activ Fibra кесички

435.00ден

Додаток во исхраната од 100% природно потекло, со растителни влакна од испагула и сок од слива (богат со пектин и растителни влакна), корисен за физиолошка регулација и добросостојба на дебелото црево. Висока концентрација од 3,6 грама на влакна, во практични кесички, без шеќер.

Корисни дејства на испагулата:
-Го зголемува обемот на фекалиите, и абсорбирајќи вода, ги прави помеки и лизгави, и на тој начин се подобрува нивната евакуација;
-Врши пребиотско дејство, го поттикнува развојот на цревната флора. Поради тоа е корисна за зајакнување на имунолошкиот систем и за подобрување на ефикасноста на цревата;
-Набабрувајќи веќе во стомакот, промовира постигнување на чувство на ситост. Значи, заедно со здрав начин на живот и соодветна физичка активност, корисна е како додаток во исхраната за контрола / намалување на телесната тежина;
-Ја забавува абсорбцијата на хранливи материи, и затоа може да биде корисна во исхраната на луѓето со нарушен метаболизам на јаглени хидрати и масти.Не содржи: глутен, додаден шеќер, вештачки ароми, вештаќки боила; погоден за вегетаријанци и вегани.
УПОТРЕБА: 1 до 3 кесички дневно
ПАКУВАЊЕ: 20 кесички.
Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Psylliox Activ Fibra кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *