fbpx

Prostavital таблети

1,050.00ден

Prostavital овозможува нутритивна поддршка за здравјето и благосостојбата на мажите, oригинална комбинација од цинк, селен, витамин Е. Специјално формулиран да обезбеди оригинална комбинација од цинк кој придонесува за нормално ниво на тестостерон во крвта и селен кој, пак, придонесува за нормална сперматогенеза. Витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

Претпазливост

Ве молиме побарајте професионален совет пред да го земете овој додаток во случај ако примате било кој препишан лек.

Овој производ содржи соја и глутен.

Не содржи ГМО, скроб и млечни состојки. Не содржи вештачки бои, конзерванси и ароми.

Состав: Vitamin E (66 iu) 60mg, Vitamin C 120mg, Vitamin B6 6mg, Magnesium 100mg, Zinc 15mg, Chromium 50μg, Copper 0.5mg, Selenium 50μg, Lycopene 3mg, L­-Alanine 50mg, L­-Glutamic Acid 200mg, Wheatgerm Oil 90mg, Pumpkin Seed Oil 200mg, Lecithin 100mg, Stinging Nettle 5:1 Extract (Ultra Diocia Root) 10mg, Saw Palmetto Berries 12:1 Extract (Serona repens berries) 30mg, Pygeum Africanum bark 5mg.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Prostavital таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *