fbpx

Proculin Tears advance капки за очи

210.00ден

Капките за очи Прокулин Солзи Адванс со обновувачко и со заштитно дејство се користат за освежување, смирување и за подмачкување на сувите очи и во случаи на иритација на окото.

Шифра: 1422161 Категории: Ознака: ,
Состав

Натриум хијалуронат (0,4%)
водни дестилати од гинко билоба, анасон, боровинка и готу кола.

Фармацевтска форма

Капки за очи, раствор.

Индикации

Капките за очи Прокулин Солзи Адванс со обновувачко и со заштитно дејство се користат за освежување, смирување и за подмачкување на сувите очи и во случаи на иритација на окото како резултат на:

  • атмосферски фактори (климатизирана средина, преголема изложеност на сончево зрачење, ветер, чад, загадување);
  • сувост на окото предизвикана од прекумерен замор, како резултат на долготрајна работа пред компјутер или на учење, или од синдром на суво око;
  • офталмолошки стрес, по оперативен зафат на површината на окото;
  • носење леќи неколку часа на ден.
Пакување

Пластично повеќедозно шишенце со 10 ml раствор и упатство за пациентот. Без конзерванси.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Proculin Tears advance капки за очи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *