fbpx

Pregnazon таблети

840.00ден

Pregnazon® таблетите се специјално направени и внимателно балансирани за да ја обезбедат препорачаната дневна доза на фолна киселина (400μg) која придонесува за нормален раст на плодот заедно со 22 останати корисни состојки што дава оптимална хранлива вредност за сите фази на бременоста и раното мајчинство.

Пакувањето содржи 30 таблети.

Состав: Vitamin D (200iu) 5μg, Vitamin E (37iu) 25mg, Vitamin C 75mg, Thiamin (vitamin B1) 4mg, Riboflavin (vitamin B2) 3mg, Niacin (nicotinamide) 18mg, Vitamin B6 5mg, Folic Acid 400μg, Vitamin B12 6μg, Biotin 150μg, Pantothenic Acid 6mg, Vitamin K 75μg, Iron† 20mg, Magnesium 100mg, Zinc 15mg, Iodine 150μg, Copper 1mg, Selenium 35μg, Rutin 10mg, Inositol 25mg, Choline 10mg.

Не содржи квасец, глутен, пченица, соја, млечни состојки и сол.

Не содржи вештачки бои, конзерванси и ароми.

Соодветни за вегатеријанци и вегани.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Pregnazon таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *