fbpx

Osteoflex таблети

1,230.00ден

Osteoflex® Plus таблети се уникатна комбинација на висококвалитетен глукозамин, хондроитин сулфат и хијалуронска киселина, кој овозможува продолжено дејство. Формулацијата е дополнета со витамин Ц кој поддржува нормално формирање на колаген, а и манган кој овозможува нормално функционирање на сврзното ткиво. Погоден е за мажи и жени од сите возрасти.

Состав: Glucosamine Sulphate 500mg. оf which: Free Glucosamine (from shellfi sh)390mg, Chondroitin Sulphate 400mg, Vitamin C 100mg, Manganese 2mg, Turmeric (Curcuma longa) powder equivalent 100mg, Hyaluronic acid 55mg.

Дозирање

Возрасни и деца над 14 годишна возраст, 1 таблетa  дневно со главниот оброк. Не ги пречекорувајте препорачаните дневни дози освен ако за тоа не ве советува соодветно квалификувано лице.

Лицата со дијабет треба да побараат совет од квалификувано медицинско лице пред употреба на овој додаток на исхраната.

Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Osteoflex таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *