Oralsept раствор

160.00ден

Раствор за уста со локално аналгетско, антимикробно, анестетско и  анти-воспалително дејство.

1 раствор – Повеќе дејства докажани во клинички студии:

  • Аналгетско
  • Антиинфламаторно
  • Антибактериско
  • Антифунгално
  • Намалува создавање на дентален плак
  • Подобрува епителизација

Индикации:

  • Гингивит, стоматит, парадонтопатија
  • Постоперативен третман на болка и рани
  • Третман на инфламација и декубити предизвикани од протетски изработки
  • Локален третман на постекстракциона болка

Употреба:

Промивање и гаргара 2-3 пати на ден по 20-30 секунди на 1 голема лажица од растворот (15 ml).

Растворот се употребува неразреден.

СОСТАВ    

100 g раствор содржи 0.15 g бензидамин хидрохлорид.

ПАКУВАЊЕ       

Кутија со стаклено шише со 100 g раствор.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Oralsept раствор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *