Operil за деца

175.00ден215.00ден

Се употребува како деконгестив. Заради стеснување на артериолите се намалува набабреноста на слузницата и со тоа се намалува создавањето на слуз. Го олеснува дишењето низ носот, ги отнува синусите и Еустахиевата туба и ги намалува симптомите на настинка . Може да се применува и при алергии.

Clear

Употреба при:

  • настинка
  • алергии
  • воспаление на синусите
  • воспаление на средното уво

Содржи деконгестивно средство кое почнува да делува по неколку минути и ги блажи симптомите во следните 12 сати.  Наменето за деца од 2-7 години. Да не се употребува повеќе од 5-7 дена, во спротивно може да дојде до рефлексно зголемување на лачење на слуз.
Пред употреба ве замолуваме внимателно да го прочитате упатството.

Во облик на спреј или капки.

Пакување

,

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Operil за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *