fbpx

NeuroForte таблети

890.00ден

Антиоксидантите се најважните материи кои учествуваат во поддршката на нормалното функционирање на клетките.Нашиот мозок создава огромен број на слободни радикали кои ги оштетуваат клетките, а  антиоксидантитe помагаат во неутрализирање на слободните радикали и ги штитат невроните во нашиот мозок, можат да дадат поддршка во снабдувањето на мозокот со хранливи материи.

Здрав нервен систем ни овозможува да воспоставиме хармонија и баланс на сите сетила. Важен фактор за здрав нервен систем е соодветен бaланс на мозочните невротрансмитери (хемиски супстанци кои пренесуваат информации од една нервна клетка до друга) . Невроните имаат потреба од енергија од хранливите материи кои се наоѓаат во крвта, како гликоза и кислород, кои постојано се обновуваат за невроните да можат да продолжат добро да функционираат.

Состав: Vitamin C 60mg, Nicotinamide 18mg, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl) 5mg, Magnesium 100mg, Lecithin (Phosphatidyl) 50mg, L-­Phenylalanine 100mg, L­-Tyrosine 100mg, L-­Glutamine 100mg, Choline 50mg, Inositol 50mg, Ginkgo biloba extract (50:1) (equivalent to 1000mg of Ginkgo biloba powder, contains minimum 24% flavoglycosides) 20mg.

* Не содржат  квасец, глутен, пченица, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Возрасни и деца над 14 години една до две таблети дневно по јадење. Не надминувајте ја препорачаната дневна доза освен ако не е поинаку советувано од страна на соодветно квалификувано лице.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “NeuroForte таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *