Sale!

Natura Therapy Kurkumin течен 500мл 2+1 ГРАТИС

1,990.00ден

Течен КУРКУМИН е природен додаток на исхраната со течен куркумин, кој обезбедува 500мг екстракт од куркума, збогатен со екстракт од рузмарин и црн бибер, во уникатната течна формулација за подобрена апсорпција и 10 пати посилно дејство отколку додатоците во форма на прав-сув екстракт. Препаратот е неменет за смирување и регулација на сите видови воспаленија, отоци и болки во организмот, особено воспаленија на сврзното ткиво, зглобовите или мускулите, за лица со малигни заболувања и воспаленија на сите органи пособно кај лица со воспаленија на цревата, крвните садови и простатата.

Редовната употреба на течниот куркумин обезбедува:
• концентрирани биоактивни куркуминоиди, со научно докажано анти-инфламаторно дејство за намалување на воспаленија во организмот, односно намалување на болки и отоци предизвикани од страна на воспаленија, на зглобови, мускули и другите органи во телото;
• екстракт од рузмарин со анти-оксидативно дејство за уште подобра апсорпција и искористеност на куркуминот, заштита на клетките од оксидативен стрес и оштетувања;
• дава 100% природно аналгетско дејство и не содржи кортикостероиди, за безбедна долгорочна употреба.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Natura Therapy Kurkumin течен 500мл 2+1 ГРАТИС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *