Sale!

Natura Therapy екстракт од дива боровинка капсули 2+1 ГРАТИС

1,990.00ден

Препаратот е наменет пред се за лица со дијабетес за заштита на здравјто и функцијата на очите, бубрезите и крвните садови, како и за лица со заболувања на крвните садови и голем оксидативен стрес.

Шифра: 1423928 Категории: , ,

Екстрактот од дива боровинка е додаток на исхраната направен од диви, планински боровинки богати со специфични антиоксиданти (антоцијанини).

Редовната употреба на екстрактот од дива боровинка обезбедува:
• антиоксиданти (антоцијанини) кои се важни за подобрување на антиоксидативниот капацитет на организмот потребен за заштита на сите клетки од оштетувањата од страна на слободните радикали и гликациските продукти.
• антиоксиданти (антоцијанини) кои се важни за превенција од оксидативен стрес на клетките (посебно на клеточните мембрани) од васкуларниот ендотел на крвните садови во очите, бубрезите, мозокот и сите органи во човечкото тело.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Natura Therapy екстракт од дива боровинка капсули 2+1 ГРАТИС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *