Nalgesin S , 10 таблети

115.00ден

Налгесин С е лек кој ослободува од болка и воспаление и ја намалува покачената телесна температура. Таблетите се лесно растворливи што овозможува брзо отпочнување на дејството.

Шифра: 912682 Категории: ,

Делува така што го спречува создавањето на простагландините.

Налгесин С ослободува од болка и воспаление и ја намалува покачената телесна температура при:

  • главоболка и забоболка
  • болки во мускулите, зглобовите и “рбетот
  • превенција и ослободување од мигрена
  • менструална болка
  • болки во мускулите и зглобовите, кои се резултат на настинка грип како дополнителна терапија при инфекции за намалување на болката, восталението и покачена телесна температура

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!

Пакувањето содржи 10 таблети.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Nalgesin S , 10 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *