Nalgesin S, 20 таблети

175.00ден

Налгесин С е лек кој ослободува од болка и воспаление и ја намалува покачената телесна температура. Таблетите се лесно растворливи што овозможува брзо отпочнување на дејството.

Делува така што го спречува создавањето на простагландините.

Налгесин С ослободува од болка и воспаление и ја намалува покачената телесна температура при:

  • главоболка и забоболка
  • болки во мускулите, зглобовите и “рбетот
  • превенција и ослободување од мигрена
  • менструална болка
  • болки во мускулите и зглобовите, кои се резултат на настинка грип како дополнителна терапија при инфекции за намалување на болката, восталението и покачена телесна температура

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!

Пакувањето содржи 20 таблети.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Nalgesin S, 20 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *