fbpx

Dermedic Melumin ноќен крем против темни дамки

1,080.00ден

Интензивно ги осветлува хиперпигментираните места, дамки и нерамномерност на бојата, спречува формирање на нови дамки и ги стимулира регенеративните процеси.

Кремот содржи папаин – ензим кој припаѓа на групата протеази, кој нежно ги отстранува мртвите епидермални клетки и ја стимулира епидермалната регенерација. Со редовна употреба, тенот изгледа посветол, поизедначен и промените во бојата на тенот се помалку видливи. Формулата содржи иновативен и патентиран комплекс Melumin Tristage, кој дејствува на повеќе нивоа благодарение на синергистичкиот сет на состојќи за депигментирање:

1. Арбутин и витамин Ц, ја инхибираат активноста на тирозиназа – ензимот неопходен во процесот на создавање на меланин. Покрај тоа, Lightderm® ја инхибира синтезата на меланин.

2. Lightderm® го ограничува бројот на меланозоми – органели на меланоцитни клетки, одговорни за синтеза и складирање на меланин.

3. Ниацинамид го намалува трансферот на меланин во кератоноцитите во епидермисот – места каде се развива хиперпигментација.

Благодарение на масло од авокадо и кокосово масло во формулата, кремот обезбедува ноќна регенерација, интензивно негување и хидратација на кожата. Шеа путерот и витаминот Е го одложуваат стареењето на клетките на кожата и спречуваат формирање на слободни радикали и помагаат кожата да го задржи својот младешки и сјаен изглед. Алантоинот штити од иритации.

• Флеки • Сончеви дамки • Старечки дамки • Флеки од акни• Хормонална и хиперпигментација предизвикана од лекови, мелазма • Сива и кожа без сјај

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: ноќна нега за чувствителна кожа со темни дамки од различна етиологија, склона кон формирање на нови пигментирани места.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: нанесете навечер на исчистено лице, врат и деколте и оставете да се впие.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Melumin ноќен крем против темни дамки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *