fbpx

Dermedic Melumin мицеларна емулзија за осветлување

540.00ден

Ефективно чисти, ја отстранува шминката и ја храни чувствителната кожа на лицето, вратот и деколтето, која е подложна на хиперпигментација од различни етиологии, исто така и за време на терапиите за депигментација.

• Флеки • Сончеви дамки • Старечки дамки • Флеки од акни • Хормонална и хиперпигментација предизвикана од лекови, мелазма • Сива и кожа без сјај

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: дневно чистење на чувствителна кожа со темни дамки од различна етиологија, склона кон хиперпигментација.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: Без вода: нанесете мала количина на производот на памучна подлога и избришете го лицето, вратот и деколтето. Држете ја влажната памучна подлога кратко над очните капаци и избришете ја шминката со вертикални движења надолу. Со вода: нанесете мала количина од производот на сува кожа на лицето и околу очите. Масирајте со кружни движења и темелно исплакнете.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Melumin мицеларна емулзија за осветлување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *