fbpx

Dietfarm Makulin Plus капсули

695.00ден

Макулин плус се препорачува за заштита на видот, за оштетен вид, за долгорочно оптеретување на очите и зголемена изложеност на УВ зраци, за работа при вештачко или недоволно осветлување.

Макулин плус се препорачува за заштита на видот, за оштетен вид, за долгорочно оптеретување на очите и зголемена изложеност на УВ зраци, за работа при вештачко или недоволно осветлување. Поради нивното антиоксидативно дејство, тие го подобруваат заштитниот ефект на лутеин и зеаксантин, со штолти дамки. Цинкот и ДХА (докозахексаеноична киселина) придонесуваат за одржување на нормалниот вид. Бакар, витамин Ц и витамин Е помагаат во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

1 капсула содржи: FloraGloR lutein суспензија 50 mg, (лутеин 10 mg), зеаксантин 2 mg, EPAX рибино масло 400 mg со омега 3 масни киселини (DHA 172 mg, EPA 40 mg), витамин Ц 60 mg, витамин Е 10 mg α-ТЕ, цинк 10 mg, бакар 0,37 mg Цинкот и DHA (докозахексаенска киселина).

– 1 капсула на ден, со оброк

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dietfarm Makulin Plus капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *