fbpx

Magnesium citrate капсули

1,130.00ден

Магнезиумот е минерал кој е од клучно значење за производство на енергија и метаболизмот, мускулната контракција, преносот на нервните импулси и минерализацијата на коските. Тој е задолжителен кофактор за околу 300 ензими.

Магнезиумот е клучен минерал кој многу луѓе не го добиваат доволно преку исхраната.

Пакувањето содржи 90 капсули. Дневна доза од 3 капсули содржи 400 милиграми магнезиум.

Магнезиумот е четвртиот најзастапен минерал во организмот. Околу 50 % од вкупниот магнезиум во организмот се наоѓа во коските. Другата половина се наоѓа претежно во клетките на ткивата и органите, со само 1 % кој се наоѓа во крвта.

  • Придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
  • Придонесува за електролитна рамнотежа
  • Придонесува за нормален енергетски метаболизам
  • Придонесува за нормално функционирање на нервниот систем
  • Придонесува за нормална мускулна функција
  • Придонесува за нормална синтеза на протеини
  • Придонесува за нормална ментална функција
  • Придонесува за одржување на здрави коски
  • Придонесува за одржување на здрави заби
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Препорака за употреба: Земете 3 капсули дневно, по можност поделени во дози, со храна.

Други додатоци: оризово масло, мека капсула (желатин, глицерин, вода), пчелин восок и лецитин од сончоглед. Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба или состојки од школки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Без ГМО.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Magnesium citrate капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *