fbpx

Maca таблети

995.00ден

Маката е растение кое вирее на Андите, во Јужна Америка. Традиционално со векови се користи нејзиниот корен сомелен во прав. HealthАid  тој прав со сложени процеси  го има во хербална форма  со висока чистота  и потентност. Употребуван за зголемување на плодноста и при машка и женска полова дисфункција,

Сите производи на HealthAid се формулирани со користење на најквалитетните екстракти и прашоци, екстрахирани од растенија од природата, органски одгледани, макотрпно процесирани за да се одржи нивниот  квалитет.

Состав: Maca powder 500mg, pulverised extract (5:1).

Претпазливост – Побарајте совет од соодветно квалификувано лице пред да го земете овој суплемент доколку земате други лекови, ако сте бремени или доите. Не содржи квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

Дозирање – Возрасни и деца над 16 години една до две таблети три пати на ден. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку пропишано од соодветно квалифику­ва­но лице.

 

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Maca таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *