fbpx

Maca капсули

810.00ден

Maca (Lepidium meyenii) се одгледува на високи места во регионот на Андите во Централно Перу. Традиционално се користи со векови како извор на хранливи материи и како генерален енергетски тоник.

  • За мажи и жени
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Пакувањето содржи 100 капсули, секоја по 500 милиграми.

Состав 1 капсула
Maca (Lepidium meyenill) (корен) 500 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-3 пати дневно.

Други додатоци: целулоза (капсула) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Maca капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *