fbpx

Lacalut baby четка до 4 години

110.00ден

Формирањето на детските заби започнува уште пред раѓањето. Првото запче никнува околу шестиот месец, а сите дваесет млечни заби се изникнати до третата година. Периодот и редоследот на никнување можат да варираат. Трајните заби почнуваат да никнуваат околу шестата година.

Мала глава обложена со мека гума за заштита од повреди при невешто миење на забите кај најмалите дечиња

Соодветно меки влакна за отстранување на забниот плак и масажа на гингивата

Достапна во повеќе бои за дополнителна мотивација

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Lacalut baby четка до 4 години”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *