fbpx

Lacalut интердентална четка x 5

195.00ден

Lacalut интердентални четкички се произведени од најквалитетни материјали, хируршка жица која е лесно свитлива, а отпорна на кршење. Ергономска рачка овозможува лесно ракување, дури и за почетници. Достапни се во 4 различни големини

Clear

Интерденталните четкички се важно средство во животот на сите оние чија усна празнина бара дополнителна хигиена, било да се работи за природни заби или лица со вештачки конструкции. Интерденталните четкички се наменети за чистење и одржување на просторот помеѓу природните заби, каде пристапот со обична четка е отежнат или невозможен. Исто така тие се незаменлив алат при чистењето на просторот под и околу вештачките мостови и коронки, како и фиксните ортодонтски апарати.

Производител

Големина

XXS, XS, S, M, L

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Lacalut интердентална четка x 5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *