fbpx

L-Tryptophan капсули

1,695.00ден

  • Поддржува релаксација
  • Поддржува позитивно расположение
  • Поддржува мирно спиење

Пакувањето содржи 6о капсули по 500 милиграми.

Состав Количина во 1 доза: 2 капсули
L-Tryptophan (слободна форма) 1 g (1000 mg)

Препорака за употреба: Земете 1-2 капсули 2-3 пати дневно на празен стомак, со последната доза пред спиење, или како што ви е препорачано од доктор.

Други додатоци: целулоза (капсула), целулоза прав и стеаринска киселина (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Без ГМО. Вегетеријански/Веган производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено антидепресиви) или имате некаква медицинска состојба. Може да предизвика поспаност. Не го користете со алкохолни пијалоци или додека управувате тешки машини.

Да се чува подалеку од дофат на деца.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето.

Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “L-Tryptophan капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *