fbpx

L-OptiZinc таблети со цинк

890.00ден

L-OptiZinc® е форма на комплекс на цинк со аминокиселина Метионин. Истражувањата покажаа дека овој производ подобро се апсорбира и се задржува подолго во споредба со други тестирани форми на цинк.

  • Имунолошка поддршка
  • Висока биорасположлива форма
  • Поддршка на ензимската функција
  • Со бакар
Состав                                      Количина во 1 доза:  1 капсула на дневни вредности
Цинк  (cink, zink од L-OptiZinc® Monomethionine)            30 mg

Бакар (bakar, од Copper Amino Acid Chelate)                 0.3 mg

200%

15%

 

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно.

Други додатоци: оризово брашно, целулоза (капсула) и стеаринска киселина (од растителен извор). Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Број и датум на упис во Регистарот на гранични производи12-4975/2 од 26.05.2020.

Пред употреба на граничниот производ, внимателно прочитајте го упатството бидејќи содржи важни информации за Вас. Овој граничен производ се издава без рецепт. И покрај тоа, треба да го употребувате претпазливо за да Ви биде повеќе од корист.

Чувајте го упатството. Советувајте се со Вашиот фармацевт ако Ви се потребни дополнителни податоци.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “L-OptiZinc таблети со цинк”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *