Natura Therapy Kombuha extract капсули

495.00ден

Екстрактот од комбуха е наменет за сите лица кои имаат заболување или намалена функција на црниот дроб односно замастување (стеатоза на црниот дроб), тумор, цироза, состојби на хепатитис А, Б или Ц, покачени нивоа на масти во крвта (триглицериди и холестерол), лица кои имаат потреба од подобрена детоксикација на организмот (при зголемена токсификација на организмот од лекови од храната, хормонска или хемотерапија, пестициди или други индустриски хемикалии), како и кај лица со нарушено здравје и функција на крвните садови.

Шифра: 915674 Категории:

Екстрактот од Комбуха во капсули содржи 500мг концентриран екстракт од комбуха, добиен од зелен чај, со ѓумбир и јаболко.

Редовниот внес на Екстрактот од комбуха овозможува:
• внес на специфични биоактивни молекули како глуконска/глукуронска киселина кои учествуваат во детоксикациските процеси на црниот дроб и организмот во целина. Правилната функција на црниот дроб е неопходна за навремено разградување и елиминација на токсините од телото и регулација на метаболизмот на масти;
• внес на ензими кои помагаат во разградување на органски материи во цревата и циркулацијата.
Може да се користи и од страна на лица со дијабетес и оштетен желудник.

Дозирање и начин на употреба: 1 до 2 капсули на ден, 30 минути пред оброк, на празен стомак (пред оброк 20-30 мин) со вода.
Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Natura Therapy Kombuha extract капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *