fbpx
Sale!

Natura Therapy Kolagen 1+1 пакет

4,980.00ден 2,490.00ден

Течниот колаген е наменет за ситекои имаат потреба од намалување на брчките и одржување на здрава, цврста, хидрирана и еластична кожам здрава коса и нокти, за сите лица со сртритис, воспаленија и повреди на зглобовите, за лица со остеопороза и остеопенија, лица со оштетувања на крвните садови, спортисти и сите кои сакаат активна регенерација на организмот.

Течниот колаген претставува уникатен колагенски производ кој во секоја доза обезбедува 5.000 мг хидролизиран колаген тип 1, од најдобриот бренд Пептан со клиничко докажано дејство, кој е збогатен со 500мг глукозамин и 50мг хијалуронска киселина. Ваквата уникатна комбинација на колагенот обезбедува ефикасна обнова на колагенската структура во кожата, зглобовите, коските и сврзното ткиво насекаде во организмот.

Редовниот употреба на течниот колаген обезбедува:
• комбинација на најквалитетни колагенски пептиди, глукозамин и хијалуронска киселина со кои се подобрува и одржува еластичноста, цврстината, хидрираноста и виталноста на кожата обезбедувајки помазен изглед, намалена појава и израмнување на брчките, како и подобар квалитет на косата и ноктите;
• структурни протеини и хијалуронска киселина, неопходни за создавањето и обнова на рскавицата, задршка на водата и подобрување на подмачкувањето, за добра функција на зглобовите, без воспаленија и болки;
• колаген потребен за внатрешната структура на коските, за подобрено вградување на калциумот и другите минерали и обезбедување на густината на коскеното ткиво и цврстина на коските;
• колаген кој влегува во состав и е неопходен за обнова на внатрешната обвивка на органите за дигестија, крвните садови и сврзното ткиво во сите органи.

Дозирање и начин на употреба: 20мл (1 мерица/капаче), 1 до 2 пати на ден, пред оброк. Најдобро наутро пред јадење.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Natura Therapy Kolagen 1+1 пакет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *