fbpx

KidzOmega капсули

920.00ден

KidzOmega е одличен извор на омега 3 масни киселини  EPA и DHA со прекрасен вкус на портокал во кој ќе уживаат децата. Витамините А и Д, придонесуваат за нормално функционирање на имуниот систем. DHA придонесува за нормално функционирање на мозокот и нормален вид. Рибиното масло во производите на HealthAid потекнува од најчистите мориња и практично е незагадено.

 

Дозирање – Деца од 1-12 години една капсула на ден. Капсулите може да се џвакаат, голтаат или исцедат во храна, пијалок или формула. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

Претпазливост – Не се препорачува за хемофиличари. Советувајте се со лекар пред да ги користите доколку користите антикоагуланти.

Состав во 1 капсула: Vitamin A(1333iu) 400μg, Vitamin D(200iu) 5μg, Vitamin E (9iu, natural) 6mg, Fish Oil concentrate 600mg, which provides: EPA 198mg, DHA 132mg.

Информации за алергени – Овоj производ содржи рибино масло и соја. Не содржат квасец, глутен, пченица, млечни производи, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “KidzOmega капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *