Ibuprofen aktiv таблети

105.00ден185.00ден

Намалува болка, температура и има против-воспалително дејство.

Clear

Се препорачува за:

  • намалување на покачена телесна температура
  • менструална болка
  • забоболка
  • главоболка и мигрена
  • болки во грбот
  • болки во зглобови поради повреди (изместување, шинување, истегнување)
  • дегенеративни промени на коските и зглобовите (спондилоза, остеоартрит)
  • ревматоиден артрит
  • повреди на меките ткива
  • постоперативна болка

СОСТАВ

1 филм-обложена таблета содржи 200 mg или 400 mg ибупрофен.

Јачина

,

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Ibuprofen aktiv таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *