Ibuprofen aktiv сируп

159.00ден

Намалува болка, температура и има против-воспалително дејство.

ТЕРАПЕВТСКИ ИНДИКАЦИИ     

Се препорачува за:

  • намалување на покачена телесна температура
  • различни типови на болки
  • мускулни болки при настинка и грип

СОСТАВ
5 ml сируп содржи 100 mg ибупрофен

ПАКУВАЊЕ                       

Кутија со шише со 100 ml сируп од 100 mg/5 ml.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Ibuprofen aktiv сируп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *