Аптека Хигија Фарм

Ibuprofen aktiv 10% крем

165.00ден

За локално ублажување на болка и воспаление (мускулни болки, болки при повреди, невралгии, ревматски болки, артритични болки).

ТЕРАПЕВТСКИ ИНДИКАЦИИ

За локално ублажување на болка и воспаление:

  • болка во грбот, ревматска, мускулна болка,
  • болки при повреди (изместување, шинување, истегнување),
  • невралгија
  • болка при благи до умерени артритични состојби.

СОСТАВ          

1 g крем содржи 100 mg ибупрофен

ПАКУВАЊЕ       

Кутија со туба со 50 g крем

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Ibuprofen aktiv 10% крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *