fbpx

HiPP ORS Раствор за рехидратација со морков

95.00ден

HiPP ORS е готов за пиење раствор за орална рехидратација. Соодветно е за третман на дијареа кај бебиња поголеми од 4 месеци и деца, само според препорака од лекар. HiPP ORS 200 претставува природен третман на дијареа. Загубата на течности и минерали се надохнадува веднаш.

  • Произведен од природни суровини
  • Не содржи лактоза и млечни белковини
  • Содржи јаглехидрати и електролити за рехидрација
  • Готов напиток за употреба
  • Без додаден шеќер
  • Без Глутен

Внимавајте:
И најмала дијареа кај бебиња и мали деца може да доведе до сериозна болест. Затоа, секогаш консултирајте се со доктор при појава на дијареа.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “HiPP ORS Раствор за рехидратација со морков”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *