fbpx

HiPP HA 2 Combiotic

770.00ден

Последователна хипоалергена формула за доенчиња после 6ти месец. Соодветна за доенчиња со зголемен ризик за развој на алергии.

  • Со хидролизирани млечни протеини, клинички тестирани
  • Со Omega3 масни киселини – особено важни за правилен развој на мозокот и нервните клетки
  • Со пробиотик-Lactobacillus млечно кисели култури, првенствено изолирани од мајчиното млеко
  • Со пребиотски влакна (Галактоолигосахариди)добиени од лактоза
  • Заедничкото дејство на пребиотикот и пробиотикот го поттикнува растот и развојот на позитивната цревна флора
  • Без глутен
  • Лесно сварливо
  • Омега-3-важни за мозокот и нервните клетки
Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “HiPP HA 2 Combiotic”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *