fbpx

HiPP 3 Junior Combiotic

795.00ден

Јуниор формула од 1 година со протеински состав соодветен за мали деца. 

  • Со Omega3 масни киселини – особено важни за правилен развој на мозокот и нервните клетки
  • Со пробиотик – L.Fermentum, природна млечно-кисела култура, првенствено изолирана од мајчино млеко
  • Со важни диететски влакна (GOS) од лактоза
  • Комбинацијата од пробиотик и GOS го поддржува развојот на позитивната цревна флора
  • Без глутен
  • Лесно сварливо
Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “HiPP 3 Junior Combiotic”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *