fbpx

HiPP 2 Combiotic млеко

445.00ден1,065.00ден

Последователна формула за доенчиња после 6ти месец.

Clear
  • Со органско млеко кое не содржи Генетски Модифицирани Супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ
  • Со Omega3 масни киселини – особено важни за правилен развој на мозокот и нервните клетки
  • Со пробиотик – L.Fermentum, природна млечно-кисела култура, првенствено изолирана од мајчино млеко
  • Со важни диететски влакна (GOS) од лактоза
  • Комбинацијата од пробиотик и GOS го поддржува развојот на позитивната цревна флора
  • Без глутен
  • Лесно сварливо
Пакување

,

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “HiPP 2 Combiotic млеко”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *