HiPP 1 Organic Combiotic

455.00ден1,150.00ден

HiPP разви нова генерација на млечни формули, создадена врз основа на најновите истражувања и нутриционистичките откритија за мајчиното млеко. HiPP Organic Combiotic® млечните формули се единствени кои содржат уникатна комбинација на пробиотик и пребиотик и се со органски квалитет. Пробиотската култура L.Fermentum (природна млечно-кисела култура) која ја содржат HiPP Organic Combiotic® млечните формули, многу почесто се содржи во мајчиното млеко од останатите пробиотски култури.

Clear
Шифра: N/A Категории: , ,
  • Само со лактоза
  • Почетна формула за доенчиња во првите 6 месеци од животот
  • Со органско млеко кое не содржи Генетски Модифицирани Супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ
  • Со LCP-долга верига на полинезаситени масни киселини(Omega3&6 масни киселини) важни за правилен развој на доенчињата во првите месеци од животот
  • Со пробиотик – L.Fermentum, природна млечно-кисела култура, првенствено изолирана од мајчино млеко
  • Со важни диететски влакна (GOS) од лактоза
  • Комбинацијата од пробиотик и GOS го поддржува развојот на позитивната цревна флора
  • Без глутен
  • Лесно сварливо
Пакување

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “HiPP 1 Organic Combiotic”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *