Herbion сируп од тегавец за смирување на сува кашлица

160.00ден

Хербион сирупот од тегавец содржи екстракт од мешавината од листови на тегавец цветови на црн слез и витамин Ц. Слузавите материи (муцилаги) кои се состојат во двете лековити билки како активни супстанции, формираат тенок слој над слузницата на устата и грлото и на тој начин ја штитат од дразби кои предизвикуваат кашлица. Хербион сирупот од тегавец е лек од билно потекло кој се препорачува за олеснување на сувата и надразнителна кашлица која се јавува при заболувања на горните дишни патишта.

Пред употреба внимателно прочитајте го упатството. Содржи 150мл.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Herbion сируп од тегавец за смирување на сува кашлица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *