fbpx

HeartMax

1,290.00ден

HeartMax™ претставува специфична формула која е богата со состојки кaко хром, CoQ10 , алфалипоична киселина, рибино масло, омега 3, ЕПА и ДХА масни киселини, масло од лук, ликопен, Л карнитин и Л таурин, екстракт од лушпа на грозје – ресвeрaтрол, цитрусни биофлавоноиди.

 

HeartMax™ претставува специфична формула која е богата со состојки како хром, CoQ10 , алфалипоична киселина, рибино масло, омега 3, ЕПА и ДХА масни киселини, масло од лук, ликопен, Л карнитин и Л таурин, екстракт од лушпа на грозје – ресвeрaтрол, цитрусни биофлавоноиди.

CoQ10 познат како убиквинон има значајна улога во митохондријалната активност на клетката.

Омега 3, ЕПА и ДХА масните киселини се одликуваат со својства кои го поддржуваат кардиоваскуларното здравје.

Состав: Chromium 100μg, Fish Oil Concentrate 800mg, Which provides EPA (eicosapentaenoic acid) 264mg, DHA (docosahexaenoic acid) 176mg, L­-Carnitine 250mg, L-­Taurine 250mg, Lecithin 200mg, Alpha Lipoic Acid 100mg, Coenzyme Q10 (CoQ10) 60mg, Grape Skin Extract 50mg, Lycopene 10mg, Citrus Bioflavoniods 10mg, Garlic Oil (100:1) Equivalent to 250mg of fresh Garlic bulb) 2.5mg.

Не содржи квасец, глутен, пченица, соја, млечни состојки, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

Лица над 14 години, една до две капсули дневно со храна. Да не се надминува препорачаната дневна доза освен ако за тоа не ве советувало соодветно квалификувано лице.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “HeartMax”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *