fbpx

Good nature uve mix – чај за уринарни инфекции

69.00ден78.00ден

Чајот е мешавина на лист од мечкино грозје, килавица, коњски опаш, на лист од бреза, зајчев трн и на плод од шипки.
Листот од мечкино грозје поддржува нормална функција на уринарниот систем. Помaгајќи ја екскреторната функција на бубрезите, го нормализира уринарниот проток. Избалансираната количина на коњски опаш и на лист од бреза ја помага елиминацијата на вода преку бубрезите и преку мочните патишта. Плодот од шипка и коренот од зајчев трн придонесуваат за функцијата на бубрезите и на мочниот меур.

Clear

Се препорачува долготрајна употреба на чајната мешавина „Уве-микс“ (2 до 3 недели) и тоа секогаш свежо приготвен и незасладен, во количини од 500 ml до 1000 ml чај дневно. Чајот се препорачува да се пие и по исчезнување на симптомите на уринарно воспаление.

Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата, а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

Достапен е во филтер-кесички – 20 х 1,5 g, 100 g.

Пакување

,

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Good nature uve mix – чај за уринарни инфекции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *