fbpx

Good nature – чај од глуварче за нормална дигестија

99.00ден

Коренот од глуварче содржи голем број компоненти, кои придонесуваат за одржување на нормалната функција на дигестивниот систем.

Clear

Коренот од глуварче содржи голем број компоненти, кои придонесуваат за одржување на нормалната функција на дигестивниот систем. Стимулирајќи го варењето на храната, придонесува и за одржување на апетитот. Исто така, коренот придонесува и за нормална функција  на желудникот и на црниот дроб. Одредени компоненти, присутни во коренот, помагаат во одржувањето на нормалниот уринарен проток. Билката може да ги заштити клетките и ткивата од оксидативно уништување.

Една филтер-кесичка се прелива со 150 ml зовриена вода. Се остава да отстои 10 минути во покриен сад. Свежо приготвениот чај се пие два- до трипати на ден. Не се препорачува употреба на чајот кај деца под 12-годишна возраст, при бременост и при лактација. Се препорачува консултација со лекар при употреба на чајот кај пациенти што земаат лекови.

Пакување

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Good nature – чај од глуварче за нормална дигестија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *