Glicerinski крем за раце со камилица

95.00ден690.00ден

Глицеринскиот крем за раце е идеален за ладно и ветровито време затоа што спречува појава на испукана кожа на раце и нивно сушење.

 

Clear
Шифра: N/A Категории: ,

Хидроскопското дејство на глицеринот, односно можноста да ја апсорбира и задржи влагата ги негува вашите раце и спречува нивно сушење.
Пантенолот покрај тоа што ја влажни кожата, ја зголемува епителизацијата односно зараснувањето на рани на кожата, но и ја смирува иритацијата на кожата.
Камилицата претставува природен антисептик.

Упатство за употреба: Нанесување по потреба, најдобро повеќе пати на ден.

Производител

Пакување

, ,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Glicerinski крем за раце со камилица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *