fbpx

Ginkgo Biloba капсули

760.00ден

NOW® Ginkgo Biloba се одгледува и екстракира според највисоките стандарди за квалитет и е стандардизиран до мин. 24% Ginkgoflavonglycosides и мин. 6% Terpene Lactones, вклучувајќи Ginkgolide B, најзначајниот дел, и Ginkgolides A, C и Bilobalide. NOW® Ginkgo Biloba екстракт е со најдобар квалитет достапен во целиот свет.

Пакувањето содржи 60 капсули, секоја по 60 милиграми.

NOW® Ginkgo Biloba се одгледува и екстракира според највисоките стандарди за квалитет и е стандардизиран до мин. 24% Ginkgoflavonglycosides и мин. 6% Terpene Lactones, вклучувајќи Ginkgolide B, најзначајниот дел, и Ginkgolides A, C и Bilobalide. NOW® Ginkgo Biloba екстракт е со најдобар квалитет достапен во целиот свет.

  • 24% стандардизиран екстракт
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-2 пати дневно, по можност со храна.

Други додатоци: растителен полисахарид (капсула) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Не е за бремени жени или доилки. Консултирајте доктор доколку земате лекови (особено антикоагуланти, антидепресиви и оние кои влијаат на времето на крварење), имате некаква медицинска состојба (вклучувајќи заболување на црниот дроб и пореметување во коагулацијата) или планирате да имате операција.

Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

 

 

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Ginkgo Biloba капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *