GastroGuard таблети

149.00ден

Таблетите ГастроГард го намалуваат вишокот желудочна киселина и овозможуваат брзо ублажување на чувството на жарење зад градната коска (жиговина) и на надуеноста.

Состав

Една таблета содржи 680 mg калциум карбонат и 80 mg магнезиум карбонат.

Фармацевтска форма

Таблети за џвакање

Индикации

Таблетите ГастроГард го намалуваат вишокот желудочна киселина и овозможуваат брзо ублажување на чувството на жарење зад градната коска (жиговина) и на надуеноста.

Таблетите за џвакање ГастроГард се користат за ублажување на желудочните тегоби поврзани со:

  • нарушено варење на храната, вклучувајќи и нарушено варење на храната во текот на бременоста;
  • прекумерно консумирање храна и пијалаци;
  • гастритис, улкусна болест, рефлуксен езофагитис;
  • нарушувања на црниот дроб или на жолчното ќесе.

Пакување

Картонската кутија содржи 24 таблети (3 блистери) и упатство за пациентот.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “GastroGuard таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *