Sale!

Natura Therapy Gastro complex 2+1 пакет

3,980.00ден 1,990.00ден

Додатокот е наменет за сите кои имаат проблеми со гастритис, чир или други воспаленија и бактериски инфекции на желудникот (инфекции со Хеликобактер Пилори и др.), мачнини, болки и печење во ждрелото, хранопроводот и желудникот, подуеност, гасови или запек како последица на недостаток на ензими и лоша дигестија на храната, сите кои имаат диареа, колитис и други воспаленија на тенкото и дебелото црево предизвикани од бактерии, паразити, кандида или интолерантности на храна, кај лица со намалена секреција на жолчка или камчиња во жолчката, како и кај лица со автоимуни состојби на дигестивните органи.

ГАСТРО КОМПЛЕКС е 100% природен додаток на исхраната, составен од пчелни продукти (матичен млеч, прополис и перга), ферментиран сок од диви јаболки и 16 билни екстракти наменет за заштита и подобрување на функцијата на органите за дигестија.

Редовната употреба на Гастро Комплекс обезбедува:
• ензими од ферментираниот јаболков сок важни за дигестијата на храна во желудникот;
• матичен млеч и пропулис кои содржат специфични состојки кои во научни студии имаат покажано анти-воспалително, анти-микробно и анти-вирално дејство;
• широк комплекс на билни екстракти кои традиционално во народната медицина се користеле за подобрување на дигестијата и заштита од инфекции чии својства денес се потврдуваат и во научни истражувања;

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Natura Therapy Gastro complex 2+1 пакет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *