fbpx

Forvita Osteo таблети

175.00ден

Калциумот е минерал кој е влегува во состав на коските и забите. Основен предуслов за здрави коски е задоволително ниво на калциумот во организмот.

Калциумот во комбинација со витамин Д3 помага во одржување на структурата и густината на коските која нормално  се намалува со возраста, посебно кај жените во периодот на менопауза.

СОСТАВ     

1 филм-обложена таблета содржи:

  • Калциум 600 mg (во облик на калциум карбонат)
  • Витамин Д3 400 IE
Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Forvita Osteo таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *