fbpx

Forvita kids cink таблети за деца

225.00ден

Придонесува за:

  • Одржување на нормалната функција на имуниот систем
  • Заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Одржување на нормален вид
  • Одржување на здрава кожа, коса и нокти
  • Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во  репродуктивниот период
  • Одржување на здрави  коски
  • држување на когнитивните функции

Дозирање
Деца над 3 години и адолесценти до 18 години: една таблета од 10 mg дневно.

Состав
Една таблета содржи 10 mg Цинк (zink, zinc) во форма на цинк глуконат.
Не содржи: шеќер, засладувачи, вештачки бои, ароми, глутен,  лактоза, конзерванси, натриум.

Пакување
90 таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Forvita kids cink таблети за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *