Аптека Хигија Фарм

Forvita Kids сируп

149.00ден

Со употреба на Форвита Кидс сирупот се задоволуваат секојдневните потреби на телото за витамини и се дополнува нивниот недостаток во исхраната.

Форвита® Кидс

 • намален апетит
 • зголемен напор кај деца од училишна возраст
 • зголемена телесна активност (активен и рекреативен спорт)
 • состојби на неадекватна, нередовна и еднолична исхрана особено во зима и пролет

СОСТАВ          

 • 1 мала лажичка (5 ml) содржи:
 • Витамин А 351µg
 • Витамин Ц 40 mg
 • Витамин Д3 2,5 µg
 • Витамин Б1 0,7 mg
 • Витамин Б2 0.8 mg
 • Витамин Б6 0.6 mg
 • Витамин Б12 0.7 µg
 • Пантотенска киселина 2.1 mg
 • Витамин Б3 5 mg
Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Forvita Kids сируп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *