fbpx

Forvita Flexi Activ

389.00ден

Се употребува при болки во зглобовите предизвикани од дегенеративни промени,  повреди, спортување и други видови на зголемена физичка активност.

Глукозамин е главна состојка на ΄рскавицата во зглобовите. Со стареење, неговото создавање во организмот се намалува, што е поврзано со зголемена склоност кон повреди, оштетувања и дегенеративни промени на зглобовите, пропратени со болка.

Хондроитин природно се наоѓа во телото, го стимулира создавањето на ΄рскавицата и го спречува нејзиното разградување.

Хиалуронската киселина е компонента на синовијалната течност во зглобовите која ја потхранува ΄рскавицата.

Витамин Е има заштитна улога при оксидативен стрес.

СОСТАВ   

1 капсула содржи:

  • Глукозамин сулфат 310 mg
  • Хондроитин сулфат 240 mg
  • Витамин Е 5 mg
  • Хијалуронска киселина 20 mg

Пакувањето содржи 30 капсули.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Forvita Flexi Activ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *